منو

خط تولید عرقیات گیاهی

خط تولید عرقیات گیاهی به سه روش انجام میشود که در این پست به هر سه روش اشاره میکنیم و از مزیا و معایب آنها آگاه می شویم.

 تقطیر مواد  گیاه با آب روش سنتی

گلاب گیری با آب٬ روشی سنتی است که از قدیم مرسوم بوده و امروزه در برخی از کارگاه های کوچک بکار برده می شود. تقطیر با آب اینگونه است که گیاه و یا گل همراه با آب در دیگ مخصوص ریخته شده و توسط مشعل حرارت داده می شود. پس از جوشیدن٬ بخار حاصل از آب  وارد لوله ای میشود که این لوله از آب سرد عبور میکند این آب سرد٬میتواند داخل یک بشکه یا حتی استخر باشد. در فرایند تبدیل بخار به مایع که تقطیر گفته می شود٬ عرق آماده شده و از انتهای لوله خارج می شود. بنا به درخواست بازار محصول نهایی به صورت خالص یا با آب مقطر ترکیب و به بازار عرضه می گردد.

مزایا : مناسب گلاب گیری با بازدهی بالا و هزینه کم

معایب : حرارت مستقیم به گیاه و سوختن مواد موثر ٬ مناسب نبودن برای عرقگیری از گیاهان مختلف

گلابگیری سنتی

 تقطیر گیاهان با بخار روش صنعتی

خط تولید عرقیات گیاهی در روش تقطیر نیمه صنعتی. در این روش ابتدا گیاه را برای یک الی دو ساعت در آب خیس کرده و سپس در محفظه بالای مخزن تقطیر ریخته طوری که گیاه از آب کف دیگ فاصله داشته باشد. با جوشیدن آب و عبور بخار از میان گیاهان عصاره گیاه با بخار حل شده و به داخل کندانسور (سیستم)خنک کننده انتقال داده می شود. داخل کندانسور عمل میعان انجام میشود ( چرخه بازگشت بخار به مایع ) در اثر سرمای جریان آب سرد. عرقیات آماده شده و از دستگاه تقطیر خارج میشود. این فرایند در ظرفیت های بیشتر به گونه ای است که داخل دیگ تقطیر آب نداشته و دریافت بخار از دیگ بخار انجام می گردد. 

مزایا : مناسب عرقگیری از انواع گیاهان. کیفیت و خلوص بالا                معایب : ندارد

میعان

خط تولید عرقیات گیاهی بسته بندی در بطری PET

عرقیات حاصل از تقطیر صنعتی مجموعه اسانس و عرق بوده. میتوانید قبل از انتقال این ترکیب به مخزن اصلی اسانس روغنی که روی عرق جمع شده را جدا کنید. سپس عرقیات مانده را به مخزن اصلی انتقال دهید.و در مخزن با آب مقطر به نسبت دلخواه عرقیات خود را رقیق کنید. عجله نکنید قبل از بسته بندی عرقیات باید پاستوریزه شود درصورتی که ظرفیت تولید شما پایینتر از ۵۰۰ لیتر در ساعت باشد ما دستگاه پاستوریزاتور مدل SPG-500 را پیشنهاد می دهیم و اگر بالاتر است باید از پاستور پلیتی استفاده نمایید که به تاسسیات بخار و برج خنک کننده نیاز خواهید داشت. عرقیات پس از پاستوریزاتور شدن به مخزن ذخیره منتقل گردیده و آماده بسته بندی می شود.

برای بسته بندی به ماشین آلاتی نظیر : بطری شویی ٬ پرکن دربند ٬ لیبل زن ٬ جت پرینتر نیاز خواهید داشت

  • علی اکبر نیازمند مقدم
  • 1400-02-22
  • 447 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *