خط تولید بطری آب معدنی

خط تولید بطری پت برای نوشیدنی ها و مواد دارویی شیمیایی

بطری های PET یکی از پر مصرف ترین مواد پلاستیک که در صنایع نوشیدنی ، دارویی و شیمیایی مورد استفاده هست و درحال حاظر بیش از 70 نوع محصول مورد استفاده عموم در بطری های پت بسته بندی میشه .

اگه قصد دارید بطری رو برای محصول خودتون تولید کنید در این مقاله خط تولید بطری با ما همراه باشید برای تولید بطری های PET پلاستیکی شفاف به ماشین آلات و مواد اولیه نیاز دارید که در ابتدا شما رو با مواد و مراحل اولیه ساخت بطری بصورت مختصر آشنا میکنیم .

مواد اولیه بطری پت

در ابتدا پریفورم از مواد اولیه pet دانه های بسیار ریزی که گرانول نام داره تهیه میشه و بطری پت از پریفورم با دستگاه های بادکن که در واقع بلومولدینگ نام داره ساخته میشه

دستگاه تولید پریفورم

دستگاه تولید پری‌فرم : مواد گرانول pet به صورت دانه‌های بسیار ریزی هست که به وسیله‌ی دستگاه مکنده‌ شامل یک قیف و یک محور مارپیچ گردان شبیه چرخ گوشت و منوپمپ ، به درون دستگاه تولید پری‌فرم کشیده میشه . پس از گرم شدن مواد به صورت خمیر شده و رنگ دلخواه به مواد ترکیب میشه سپس مجدد با فشار مارپیچ گردان به داخل قالب انتقال داده میشه . پس از انجام این فرآیند و سرد شدن قالب پری‌فرم از قالب بیرون میاد

روش کار دستگاه تزریق پلاستیک

چرا دستگاه تزریق به جای بطری ابتدا پریفورم را تولید میکنه ؟

بطری های پت با ایده مشتری طراحی میشن ، ظاهر و وزن متفاوت دارند و برای تولید با دستگاه تزریق پلاستیک بسیار زمان بر هستند .

پریفورم ها پس از آماده شدن در کارخانه با توجه به ابعاد کوچک برای فروش و انتقال به راحتی و با هزینه کمتر ، از بطری بزرگ قابل حمل هستند و فرایند باد شدن و شکل گیری بطری توسط مشتری هایی که تولید نسبتا بالا دارند انجام میشه .

در خط تولید بطری دستگاه بادکن چطور کار میکنه .

در خط تولید بطری ما به دستگاه بادکن و گرمکن نیاز داریم که در ابتدا دستگاه گرمکن پریفورم را به داخل کوره انتقال داره و تا حدی که ذوب نشه گرم میکند . پس از گرم شدن پریفورم سریع به داخل قالب بطری انتقال داده میشه . با تزریق هوای فشرده 40 بار بطری داخل قالب باد میشه و به شکل قالب در میاد . پس از شکل گیری بطری قالب باز شده و بطری از دستگاه خارج میشه . این فرآیند توسط ماشین آلات نیمه اتومات یا تمام اتومات انجام شدنیه .

خط تولید بطری 
دستگاه بادکن بطری تمام اتومات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه